ChatGPT چیست؟ ورود رایگان به چت جی پی تی

chatgpt چیست

ChatGPT چیست؟

چت جی پی تی، جدید ترین هوش مصنوعی ای است ، که یک ربات چت بر اساس هوش مصنوعی ساخته و پرداخته شده توسط مجوعه ی OpenAl است.

در ادامه این مطلب به پرسش هایی مثل این که OpenAl برای چه هدفی این ربات چت رو ساخته ، چه فایده ای و چه کاربردی برای ما کاربران داره می پردازیم

مجموعه ی OpenAl قبلا ربات هوش مصنوعی ای به نام Dall-E  رو ساخته بود که نظر های جالب کاربران رو در پی داشت.

چت جی چی تی ، نسل جدید سیستم های هوش مصنوعی ، توانایی این ربات هوش مصنوعی ، مکالمه برقرار کردن با انسان ، ساختن و نوشتن متن های با معنی و مفهوم که انسان قادر به درک آن است می باشد ، همچنین این ربات هوش مصنوعی ، قادر به پاسخ های طولانی و مبتنی بر تفکر است که نظر کاربران را به چالش می کشد.

هوش مصنوعی چت جی پی تی بسیار شگفت انگیز و بی نظیر است، این ربات قادر به تعامل عجیبی با کاربر (انسان) را دارد که این تعامل در قالب گفت و گوی متنی و دیالوگ است ، همچنین توانایی جواب دادن به سوالات دیگر مواردی که این ربات دارد ، به طرز عجیب و غریبی مانند یک مبحث بیرون آمده از ذهن انسان است.

در اصل، چت جی پی تی یک چت بات بر اساس هوش مصنوعی است که قادر به پاسخ دادن به هر سوالی است، چت جی پی تی می تواند مباحث و مسئله های پیچیده ای را در حیطه های تخصصی مخلتفی مانند ریاضی ، فیزیک و همچنین برنامه نویسی را درک کند.

ربات چت جی پی تی، قادر به حل کردن سوالات و مباحث پیچیده علمی در سطح دانشگاه است و همچنین می تواند مانند صاحبان وبلاگ، مطالب وبلاگی بسازد، متن آهنگ بنویسد و همچنین صفحات HTML بسازد و کار های مشابه این عملیات هارا انجام بدهد.

تا الان تقریبا متوجه شده ایم که چت جی پی تی چی هست ، چه توانایی هایی را میتواند به نمایش بگذارد و در واقع با مطالعه این مقاله تا پایان مطلب ،  نکات جالب و البته مهم و خیلی بیشتری را هم در رابطه با ربات چت جی پی تی یاد خواهیم گرفت ، اما بهتر این است که در ابتدا ، به نوع  شروع و چگونگی استفاده از ربات چت جی پی تی بپردازیم تا کاربرانی که مشتاق استفاده از این ربات هستند و می‌ خواهند آن را امتحان کنند به راحتی و البته سریع‌ تر ، بتوانند این ربات را تجربه کنند.

آموزش ورود به chatgpt

آموزش ورود به ChatGPT

دسترسی به این ربات هوش مصنوعی، خیلی ساده است و البته برای کاربران در ایران منع شده است، این ربات برای همه کاربران رایگان و از طریق ثبت نام در دسترس کاربر قرار می گیرد.

برای استفاده و ثبت نام در این ربات هوش مصنوعی در ایران لازم به ذکر است که چون شماره تلفن همراه های ایران مسدود است و اکنون با این تحریم ها ، قادر به ثبت نام نیستیم ولی با داشتن شماره خارجی یا شماره مجازی و البته که چون آی پی ایران فیلتر است و با آی پی ایران صفحات وبسایت اصلی این ربات که OpenAl  است باز نمیشود ، با برنامه تغییر آی پی ، به راحتی می توان در این ربات هوش مصنوعی ثبت نام کرد.

بعد از ثبت نام در ربات هوش مصنوعی چت جی پی تی ، کاربران این هوش مصنوعی ، قادر به این هستند که از ربات هوش مصنوعی ،  بخواهند تا به صد ها سوال از مباحث مختلف را پاسخ بدهد ، مثل سوالاتی که رئیس ‌جمهور کدام کشور ، درچه سالی ، چه کسی بود؟ فواید آب چیست؟ معنای فوتبال یعنی چه ؟ توپ چیست؟ و یا حتی می تواند طوری پاسخ سوالات سخت را ، به شما بگوید که انگار سواد و دانش ابتدایی هم ندارید که این بحث جالبی است.

این ربات هوش مصنوعی خیلی سریع در جهان دست به دست و پخش شد به طوری که ، فقط و فقط، پنج روز طول کشید تا یک میلیون کاربر از سراسر جهان در این ربات ثبت نام کنند. افراد زیادی اعم از یک میلیون نفر کاربر فقط در طول ماه گذشته ، با این ربات کارهای متنوعی کرده ‌اند و از این ربات برای هدف هایی مثل نوشتن اشعار و یا آهنگ و موسیقی‌ استفاده کردند. حتی برخی برای اینکه ثابت کنند این ربات اشتباه میکند سعی کردند با روش هایی این ربات را به سمت اشتباه کردن ببرند.

چگونه وارد chatGPT شویم؟

بعضی از کاربران هم برای هدف های بهتر و کاربردی تری مانند نوشتن مقاله ها ، ایمیل نوشتن ، و داستان و استوری کوتاه یا حتی کد هایی از حیطه برنامه نویسی از آن استفاده درست کردند.

 این کاربرد ها ، میتوان گفت تقریبا برای هر پرسش و درخواستی به صورت متن، پاسخی به ما نشان می دهد. تمام این پرسش و پاسخ ها به قوی تر شدن هوش مصنوعی این ربات کمک زیادی می کنند.

با تمامی خوب بودن و مثبت بودن این ربات هوش مصنوعی ، ولی مثل بقیه ربات های ساخته شده از هوش مصنوعی ، نگرانی ‌های زیاد و احتمالی ای نیز وجود دارد که می تواند مشکل ساز باشد ، این ربات هوش مصنوعی ، می تواند بسیاری از شغل ها را از بین برده و یا حتی اطلاعات نادرست و غلطی را تحویل کاربران بدهد که مشکل ساز است.

البته استفاده از ربات چت جی پی تی ،  اکنون برای استفاده عمومی رایگان است و برای استفاده از این ربات هوش مصنوعی ، مجبور به پرداخت پول نیستیم.

و البته که این ربات در حال کنونی نیز به این دلیل برای استفاده کاربران رایگان است که تا  کاربران بتوانند ، سوالات و مباحث جدی تر و زیادی را از ربات بپرسند و پاسخ ها را بررسی کنند و بازخورد و واکنشی به OpenAl نشان بدهند تا این ربات هوش مصنوعی در روز ها و سال های آتی ،  بتواند در پاسخ دادن به سوال ها و مباحث سخت تر ،  بهتر شود و بتواند اشتباه های خود را اصلاح کند تا نظر مثبت کاربران و افراد مهم را بدست بیاورد.

ربات چت جی پی تی چه کاربرد هایی دارد؟

هدف اصلی ربات چت جی پی تی ، این نیست که فقط شما بتوانید با آن مقاله بنویسید ، هدف این ربات هوش مصنوعی این است که بتوانید با آن مکالمه انجام بدهید و از آن هر چه را که بخواهید بپرسید ، شما حتی می توانید با ربات چت جی پی تی یک مکالمه کامل را تجربه کنید

ربات چت جی پی تی ، قادر به این است که همه چیز را بداند و حتی مکالمه های قبل تر با شما را به یاد بیاورد و مثلا می توانید از این ربات بخواهید تا یک متن یا کد هایی را بسازد و بعدا آن را اگر خواستید ویرایش کنید.

برای مثال شما می توانید حتی برای انتخاب نام یک شرکت ، یا مجموعه و … از ربات چت جی پی تی ، کمک بگیرید و اگر اسامی ارائه شده به شما طولانی و مد نظر شما نبود ، می توانید از ربات چت جی پی تی درخواست کنید که کوتاه تر و یا هر چه که شما لازم دارید به شما ارائه بدهد تا باز هم این ربات ، قدرت هوش مصنوعی خودش را به رخ شما نشان دهد.

حالا فهمیدیم که OpenAl این ربات هوش مصنوعی چت جی پی تی  را برای چه و برای چه هدفی ساخته و در اختیار عموم کاربران قرار داده است و نحوه استفاده از این ربات چت را یاد گرفتیم ، اما در ادامه این مقاله ، به مزایا و معایب این ربات چت هوش مصنوعی خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب چت جی پی تی ، این ربات هوش مصنوعی بسیار ستودنی و قابل احترام است چون که توانایی های زیادی مانند نوشتن کد های برنامه نویسی ، شعر و متن های غیر تکراری و متفاوت بسازد و به شما ارائه بدهد را دارد، این ربات هوش مصنوعی برای پیدا کردن سوالات و مباحث چالش بر انگیزی که شما از او می پرسید ، بسیار می کوشد تا صحیح ترین پاسخ را بدون هیچ اشتباهی که شما به راحتی قادر به فهمیدن و باور کردن آن باشید ، به شما ارائه کند.

هوش مصنوعی چت جی پی تی ، با توجه به پیش بینی هایی که شده بود ، باز هم دارای ایراد ها و اشتباه بودن اندک پرسش ها و … ، که البته توسط مجموعه OpenAl شناسایی شده و حتی این مجموعه به کم و کاستی و عیب های چت جی پی تی در وب سایت OpenAl گوشزد کرده است.

برخی از کاربرد های مهم این ربات هوش مصنوعی :

  • حل کردن مسائل برنامه نویسی

  • ساختن وبلاگ های متنوع

  • پرسش های متنوع 

  • مکالمه و حرف زدن با ربات هوش مصنوعی

  • تحقیق و جمع آوری اطلاعات

 

مزایای ربات هوش مصنوعی ChatGPT

چت جی پی تی ، به صورت عمیق مسائلی مانند زبان نوشتاری ، زبان های متنوع برنامه نویسی و … را درک می کند و سپس به کاربر نتیجه را نشان می دهد ، چت جی پی تی می تواند مباحث سنگینی از مسائل برنامه نویسی و کد های برنامه نویسی را به صورت دقیق حل کند و حتی اثبات های عجیب ریاضی را به خوبی انجام میدهد.

این ربات چت ، به نوعی ربات گفت و گو است که به کاربران امکان مکالمه با ربات هوش مصنوعی را بدون نقص و همچنین به سادگی امکان پذیر می کند.

هوش مصنوعی چت جی پی تی ، با پیش بینی های انجام شده تنها در زمان کوتاهی یا حتی شاید یک سال رایگان خواهد بود و به راحتی می توان با آن ثبت نام کرد.

با اینکه چت جی پی تی به دانش کامل و حداکثری دست پیدا نکرده است ، ولی باز هم در همین الان شما هر پرسشی را داشته باشید ، او برای شما یک پاسخ منطقی دارد تا شما را باز هم شگفت زده کند.

شما می توانید با استفاده از این ربات چت جی پی تی که یک ربات هوش مصنوعی هوشمند است ، از او به عنوان یک دستیار در کار های مختلف خود مانند تولید و ساختن محتوا ها و به منزله ی بهبود بخشیدن به کار خود ، استفاده کنید.

معایب ربات هوش مصنوعی ChatGPT

ربات چت جی پی تی ، آنقدر فن بیان خوب و منطقی ای دارد که حتی اگر به پرسش شما پاسخ اشتباهی بدهد ، ممکن است شما متوجه پاسخ اشتباه او نشوید ، چون لحن پاسخ او بسیار متقاعد کننده و منطقی است و فقط در صورتی کاربر متوجه اشتباه بودن پاسخ می شود که اطلاع عمومی و سطح دانش کاربر در رابطه با آن پرسش ، یکسان باشد.

گاهی اوقات ممکن است با استفاده زیاد از ربات چت جی پی تی ، متوجه تکراری بودن اصطلاحات به کار رفته شده در متن پاسخ او بشوید که این مشکل تکراری بودن ، از ساختار خود هوش مصنوعی است.

گاهی وقت ها ممکن است ربات چت جی پی تی متوقف و کاملا از پاسخ دادن به مباحث شما ناتوان شود که این مشکل اغلب با تغییر دادن یک یا دو کلمه در جمله ای که به او گفته اید ، مشکل حل خواهد شد و ربات دوباره شروع به پاسخ دادن به سوال شما می کند.

این ربات هوش مصنوعی آنقدر شگفت انگیز است که تقاضا ها برای استفاده از آن آنقدر زیاد است که ممکن است به از دسترس خارج شدن ربات و یا با اختلال زیاد این ربات را همراه کند و بجز این که منتظر بمانیم تا اختلال حل شود ، چاره ای نیست و البته در آینده ممکن است OpenAl این مشکل را برطرف و یا بهبود بدهد.

به دلیل اینکه این ربات هوش مصنوعی تازه روانه ی اینترنت شده ، بسیار با هوش مصنوعی آینده اش تفاوت زیادی دارد و حتی هنوز به برخی از سوال های ما پاسخ دقیق نمی دهد و در آینده برای بهتر پاسخ دادن به سوال ، از کاربر سوال می پرسد تا یک پاسخ صحیح بدهد.

این ربات در ایران به راحتی کاربران خارجی در دسترس نیست و برای استفاده از این ربات هوش مصنوعی در ایران باید چندین روش های دور زدن تحریم را انجام داد.

مطالعه بیشتر